Focus on making yourself better

În confruntarea echipelor este previzibil un echilibru pregnant, numărul candidatelor la primele opt și la podium, de asemenea, fiind ridicat. 7 dintre cele 8 mari pretendente intrând în competiție în chiar prima zi, cu China și Japonia în aceeași Subdiviziune 3, M. Britanie în deschiderea competiției, Brazilia, Rusia, Elveția și Germania, pentru ca în ziua a doua să fie rândul și medaliatei cu bronz 2014, echipa SUA.
Misiunea gimnaștilor nostri – Marian Drăgulescu, Marius Berbecar, Cristian Bățagă, Andrei Muntean, Andrei Ursache, Laurențiu Nistor, Andrei Groza (antrenori Ioan Suciu, Vasile Vug, Ștefan Gall) – este una extrem de dificilă, dar nu imposibilă. Echipa va intra în concurs în ultima Subdiviziune, programată luni, 26 octombrie, de la ora 22.00 (ora României).

gimnastica-20151-640x244

Conform deciziei colectivului tehnic, gimnaștii noștri, care vor începe la inele, vor intra în concurs astfel:
Rotația 1 – Inele: Marian Drăgulescu, Andrei Ursache, Cristian Bățagă, Andrei Muntean, Laurețiu Nistor, Marius Berbecar
Rotația 2 – Sărituri: Andrei Ursache, Marius Berbecar, Cristian Bățagă, Andrei Muntean, Marian Drăgulescu, Laurențiu Nistor
Rotația 3 – Paralele: Andrei Ursache, Cristian Bățagă, Marian Drîgulescu, Andrei Muntean, Marius Berbecar, Laurențiu Nistor
Rotația 4 – Bară: Cristian Bățagă, Laurențiu Nistor, Marian Drăgulescu, Andrei Muntean, Andrei Ursache
Rotația 5 – Sol: Andrei Ursahe, Cristian Bățagă, Andrei Muntean, Marian Drăgulescu, Laurențiu Nistor, Marius Berbecar
Rotația 6 – Cal: Marius Berbecar, Andrei Munteanu, Andrei Usae, Cristian Bățagă, Marian Drăgulescu, Laurențiu Nistor

Desktop14

Programul calificărilor masculine este următorul:

Luni, 26 octombrie – Ziua 2
09.15 – 23.00 Subdiviziunile 5 – 8

Subdiviziunea 5: FRA, UKR, HUN, MXG 24 (IND, TUR), MXG 19 (AUS, ISL), MXG 23 (SIN,CRO)
Subdiviziunea 6: CAN, MEX, ESP, MXG 18 (BUL, CUB, QAT), MXG 2 (CRC, ARM, IRQ), MXG 9 (THA, MAR)
Subdiviziunea 7: NED, BLR, USA, MXG 17 (FIN, LAT, TTO), MXG 14 (KAZ, PER, ECU), MXG 4 (VIE, ARG, MON)
Subdiviziunea 8
: ITA, ROMÂNIA, TPE, MXG 6 (BOL, ANG, URU), MXG 11 (MGL, SWE), MXG 12 (NOR, GEO)

HAI ROMANIA!

Laura Andreea Cristache.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *